Poradnik

Wyjazdy zimowe studenckie 2027 — ceny, organizatorzy i Sylwester na nartach

Ile kosztuje studencki wyjazd na narty w sezonie 2027, kto go organizuje i dokąd jedzie? Porównujemy 288 terminów: ceny, Sylwestra, après-ski, to, co jest w cenie, i miasta odjazdu autokarów.

Wyjazdy zimowe studenckie 2027 — ceny, organizatorzy i Sylwester na nartach

Wyjazdy zimowe studenckie na sezon 2027 to w naszej bazie 288 terminów od 11 organizatorów, z medianą 3 130 zł za osobę, o 60 zł niższą niż mediana wszystkich wyjazdów w Alpy (3 190 zł). Najtańszy termin kosztuje 1 501 zł, a ponad co trzeci wyjazd jedzie do jednego ośrodka, Val di Sole. Wszystkie terminy z ceną i wolnymi miejscami są na liście aktualnych studenckich wyjazdów na narty.

„Studenckie” to u nas rodzaj wyjazdu, a nie wymóg legitymacji: tak oznaczamy wyjazdy dla młodych dorosłych z programem wieczornym i imprezami. Organizatorzy podają zwykle przedział od 18–35 do ok. 20–45 lat. Stan danych: 27 października 2026. Liczymy terminy, więc jeden pakiet z pięcioma datami to pięć terminów, a ceny są za osobę, z euro przeliczonym na złote. Lista wyjazdów studenckich aktualizuje się codziennie.

Ile kosztują studenckie wyjazdy na narty 2027

Typowy studencki tydzień w Alpach kosztuje ok. 3 100 zł: mediana to 3 130 zł, a 80% terminów mieści się między 2 399 a 4 399 zł. Za noc wychodzi 390 zł, o 40 zł mniej niż mediana wyjazdów w Alpy (430 zł). Typowy wyjazd ma 7 nocy.

Najtańsze terminy to prawie wyłącznie Feel The Flow w Val di Sole, poza feriami i przełomem roku:

  • 28 listopada–5 grudnia 2026, Paradiso Val di Sole (rezydencja Casa Orso Elio): 1 501 zł ze skipassem, dojazd własny.
  • 5–12 i 12–19 grudnia 2026, Paradiso Val di Sole w Marillevie: 1 852 i 1 957 zł ze skipassem, z opcją autokaru.
  • 20–27 marca 2027, Włoska Fiesta w apartamentach w Tonale: 1 997 zł ze skipassem.
  • 10–16 listopada 2026, OneFun na lodowcu Stubai: 1 999 zł, ale bez skipassu.
  • 9–16 stycznia i 20–27 marca 2027, Włoska Fiesta w Tonale i Paradiso w Marillevie: po 2 032 zł ze skipassem, z opcją autokaru.

Terminy do 2 000 zł zbiera lista tanich wyjazdów na narty. Jak studenckie ceny wypadają na tle całych Alp, pokazujemy w analizie wyjazdów w Alpy na sezon 2026/27.

Organizatorzy studenckich wyjazdów na narty: porównanie

Rynek jest skoncentrowany. Taksidi (95 terminów) i Feel The Flow (80) mają razem 175 z 288 terminów, czyli 61%, a resztą dzieli się dziewięciu organizatorów. Tabela pokazuje liczbę terminów, ceny i kraje, bez oceniania, kto jest lepszy.

OrganizatorTerminyMedianaNajtaniejKraje
Taksidi953 190 zł2 490 złFrancja, Włochy, Austria, Szwajcaria
Feel The Flow802 842 zł1 501 złWłochy, Francja
Integra503 174 zł2 049 złSzwajcaria, Francja, Włochy
OneFun224 449 zł1 999 złAustria, Francja, Szwajcaria, Włochy
NaNarty132 790 zł2 590 złFrancja
Studenckie Wyjazdy122 999 zł2 699 złWłochy, Francja
BFC65 020 zł4 580 złWłochy
WinterEvent42 384 zł2 325 złWłochy
Zero Gravity33 290 zł2 790 złSzwajcaria
EH School24 515 zł3 690 złWłochy
I Love Travels12 690 zł2 690 złWłochy
Organizatorzy wyjazdów studenckich na sezon 2027 (stan na 27 października 2026)

Różnice w cenach w dużej mierze wynikają z modelu wyjazdu. BFC (mediana 5 020 zł) jedzie w 5 z 6 terminów do Madonna di Campiglio i śpi w hotelach, a OneFun (4 449 zł) często lata samolotem. Na drugim końcu są Feel The Flow, WinterEvent i NaNarty z medianami poniżej 2 900 zł. Liczby ofert, ceny, kraje i oceny firm zestawia na bieżąco ranking organizatorów wyjazdów studenckich.

Dokąd jadą studenci: kraje i ośrodki

Najwięcej studenckich terminów jedzie do Włoch (135), drugie miejsce ma Francja (97). Szwajcaria ma 32 terminy, Austria tylko 23, i to od dwóch organizatorów. Francja jest w medianie najtańsza (2 990 zł), choć wyjazdy trwają tam dłużej: typowo 8 nocy wobec 7 we Włoszech.

OśrodekKrajTerminyOrganizatorzyMedianaTerminy ze skipassem
Val di SoleWłochy10463 018 zł103
Alpe d'HuezFrancja2542 899 zł25
LaaxSzwajcaria2033 749 zł20
Les 3 ValléesFrancja1943 090 zł19
LivignoWłochy1852 949 zł18
ParadiskiFrancja1633 140 zł16
Verbier (4 Vallées)Szwajcaria1233 345 zł12
Serre ChevalierFrancja922 990 zł9
Najpopularniejsze ośrodki studenckich wyjazdów na narty (stan na 27 października 2026)

Wyjazdy studenckie na narty do Włoch

Włochy to w praktyce Val di Sole: 104 ze 135 włoskich terminów. Reszta to głównie Livigno (18 terminów, mediana 2 949 zł), Madonna di Campiglio (5 terminów, tylko BFC, 4 800 zł) i Dolomiti Superski (5 terminów, 3 690 zł). Skipass Superskirama, na którym jeździ się w Val di Sole, kosztuje w cenniku 452 euro za 6 dni, a w 103 ze 104 terminów jest już wliczony w cenę wyjazdu. Porównując oferty spoza Val di Sole, sprawdź, czy karnet też jest w cenie. Więcej o włoskich kierunkach piszemy w tekście wyjazdy na narty do Włoch.

Francja, Szwajcaria i Austria

Francja ma najwięcej ośrodków (11) i najniższą cenę za noc (360 zł). Szwajcaria to dwa ośrodki, Laax i Verbier, z medianą 3 624 zł. Austria (23 terminy, mediana 3 990 zł) to wyłącznie oferta Taksidi i OneFun, więc jeśli zależy Ci na austriackim après-ski, wybór jest wąski.

Studenckie narty na Sylwestra

Na przełom roku jest 17 studenckich terminów od 5 organizatorów w 9 ośrodkach. Mediana to 4 090 zł, czyli o 960 zł więcej niż mediana wszystkich wyjazdów studenckich. Najtańsze zaczynają się od 2 937 zł:

  • Feel The Flow, Włoska Fiesta w apartamentach w Tonale (Val di Sole), 26 grudnia–2 stycznia: 2 937 zł ze skipassem, dojazd własny.
  • Taksidi, French New Year's Eve Chill w Pra Loup, 25 grudnia–3 stycznia (9 nocy): 3 090 zł z autokarem i skipassem.
  • Integra w Risoul i Vars (La Forêt Blanche), 27 grudnia–2 stycznia: 3 249 zł ze skipassem, z opcją autokaru.
  • Feel The Flow, Paradiso Val di Sole w Marillevie, 26 grudnia–2 stycznia: 3 493 zł ze skipassem, z opcją autokaru.
  • EH School, Sylwester w Dolomitach (Civetta), 27 grudnia–3 stycznia: 3 690 zł, ale bez skipassu w cenie.

Wszystkie oferty na przełom roku są na liście Sylwester na nartach. Dlaczego te terminy znikają pierwsze i czym różni się Sylwester od świąt na stoku, opisaliśmy w tekście Sylwester i święta na nartach 2026/27.

Kiedy jechać: sesja, przerwa semestralna i ferie

Przerwa międzysemestralna na większości uczelni wypada w lutym, po zimowej sesji, ale sprawdź kalendarz swojej uczelni. Luty nie jest tani: mediana 3 299 zł, o ok. 110 zł więcej niż w styczniu i o ok. 280 zł więcej niż w marcu.

MiesiącTerminyMedianaMediana za noc
Listopad 202652 199 zł370 zł
Grudzień 2026493 399 zł450 zł
Styczeń 2027873 190 zł380 zł
Luty 2027593 299 zł400 zł
Marzec 2027683 018 zł350 zł
Kwiecień 2027202 790 zł410 zł
Wyjazdy studenckie według miesiąca wyjazdu (stan na 27 października 2026)

Ferie szkolne trwają w 2027 r. od 18 stycznia do 28 lutego, w trzech turach według województw (terminy ferii zimowych na gov.pl). Na studenckich wyjazdach rodzin z dziećmi nie ma, ale w tych tygodniach w ośrodkach jest tłoczniej. W oknach ferii mamy 40, 28 i 31 terminów studenckich z medianami od 3 240 do 3 390 zł. Wyjazdy zimowe 2027 dla studentów ruszają już w listopadzie. To najtańszy miesiąc (mediana 2 199 zł), ale ma tylko 5 terminów na start sezonu, m.in. na lodowcu Stubai i w Val di Sole. Ceny wszystkich wyjazdów miesiąc po miesiącu porównujemy w tekście wyjazdy na narty 2027: terminy i ceny.

Impreza, après-ski czy spokój: co mówią opisy

Nie każdy studencki wyjazd to tydzień imprez. Tag „Impreza / DJ” ma 61 z 288 terminów, „Après-ski” 124, a festiwal lub koncert tylko 3. Częściej niż DJ pojawia się wieczór gier planszowych: 140 terminów.

Wiek grupy organizatorzy opisują różnie: ok. 20–45 lat (Taksidi, 95 terminów), przeważnie 20–35 lat (84), przeważnie 20–40 lat (47) albo 18–35 lat dla maturzystów, studentów i absolwentów (Studenckie Wyjazdy, 12). 22 terminy to wyjazdy kierowane do osób jadących bez swojej grupy; piszemy o nich w tekście o wyjazdach na narty dla singli. Jeśli wolisz spokojniejszy tydzień z instruktorem, zajrzyj do przeglądu wyjazdów na narty dla dorosłych ze szkoleniem.

Co jest w cenie studenckiego wyjazdu

Skipass prawie zawsze: ma go w cenie 280 z 288 terminów (97%). Wyżywienie już rzadko, tylko 50 terminów (17%), a ubezpieczenie 51 (18%). Szkolenie lub instruktora wymienia 126 terminów; u Taksidi, Integry i NaNarty to opcja za 390–1 200 zł.

W nazwach i opisach ofert dominują apartamenty (np. Włoska Fiesta w Tonale czy apartamenty Taksidi), więc jedzenie zwykle organizujesz sam. Za mniejszy lokal się dopłaca. W opisach Taksidi apartament 4-osobowy to +100 zł (Verbier) lub +200 zł od osoby (Alpe d'Huez), domek 4-osobowy w Nassfeld +400 zł, a studio 2-osobowe na Sylwestra w Vars +1 200 zł od osoby. Szerzej o tym, co bywa poza ceną, piszemy w tekście co jest wliczone w cenę wyjazdu na narty.

Dojazd: autokar z Twojego miasta

Opcję autokaru ma 234 z 288 terminów (81%), z medianą 3 090 zł. Samolot proponuje 48 terminów od 4 organizatorów (mediana 3 239 zł), a 42 terminy to wyłącznie dojazd własny. Jeden autokar zbiera ludzi z kilku miast, więc liczby poniżej się nakładają.

Najwięcej terminów odjeżdża z Warszawy (232), Katowic (215), Krakowa (192), Łodzi (184) i Wrocławia (172). Dalej są Poznań (141), Gdańsk i Bydgoszcz (po 131) oraz Szczecin (71). Samochodem z Krakowa do Val di Sole jedzie się ok. 13 godzin bez postojów, a autokar potrzebuje więcej czasu przez przystanki i przerwy kierowców. Wszystkie wyjazdy na narty autokarem filtrujesz po mieście odjazdu, a porównanie autokaru z samolotem jest w tekście wyjazdy w Alpy: autokar, bus czy samolot.

Jak wybrać studencki wyjazd: lista kontrolna

Cena to tylko część wyboru. Przed wpłatą zaliczki sprawdź z organizatorem te sześć rzeczy, bo dwa wyjazdy za 3 000 zł potrafią wyglądać zupełnie inaczej.

  1. Poziom imprez. Przeczytaj program. DJ i imprezy tematyczne (61 terminów) to inny tydzień niż wieczory gier i après-ski.
  2. Wiek grupy. Przedział 18–35 i 20–45 lat to różne towarzystwo. Zapytaj, kto zwykle jedzie w Twoim terminie.
  3. Wielkość apartamentu. Ile osób w apartamencie i ile sypialni? Mniejszy lokal to dopłata, u Taksidi od 100 do 1 200 zł od osoby.
  4. Co w cenie. Skipass masz prawie zawsze, wyżywienie tylko w 17% terminów, ubezpieczenie w 18%. Dolicz zakupy spożywcze i polisę.
  5. Miasto odjazdu. Sprawdź, czy autokar zabiera z Twojego miasta i czy przejazd jest w cenie, czy to dopłata.
  6. Termin. Marzec (mediana 3 018 zł) jest tańszy od lutego (3 299 zł), a styczeń (3 190 zł) wypada pomiędzy.
Zobacz wyjazdy studenckieWszystkie studenckie terminy z ceną za osobę, do filtrowania po kraju, miesiącu i mieście odjazdu.

Najczęstsze pytania

Ile kosztują wyjazdy zimowe studenckie w 2027 roku?
Mediana 288 studenckich terminów to 3 130 zł za osobę, a 80% z nich kosztuje od 2 399 do 4 399 zł. To 60 zł mniej niż mediana wszystkich wyjazdów w Alpy (3 190 zł). Najtańszy termin, Feel The Flow w Val di Sole na przełomie listopada i grudnia, kosztuje 1 501 zł.
Czy na studencki wyjazd na narty trzeba być studentem?
Z opisów organizatorów wynika, że nie. Studenckie Wyjazdy podają przedział 18–35 lat i wprost zapraszają osoby niestudiujące, Taksidi pisze o grupie ok. 20–45 lat (95 terminów), a Feel The Flow i WinterEvent o osobach przeważnie 20–35 lat. Warunki sprawdź jednak w regulaminie konkretnego wyjazdu.
Ile kosztuje studencki Sylwester na nartach?
Na przełom roku 2026/27 jest 17 studenckich terminów od 5 organizatorów, z medianą 4 090 zł. Najtańsze to Włoska Fiesta Feel The Flow w Tonale za 2 937 zł (dojazd własny) i Sylwester Taksidi w Pra Loup za 3 090 zł z autokarem i skipassem, na 9 nocy.
Gdzie jeżdżą studenckie wyjazdy na narty we Włoszech?
Głównie do Val di Sole: to 104 ze 135 włoskich terminów od 6 organizatorów, z medianą 3 018 zł i skipassem w cenie w 103 przypadkach. Pozostałe kierunki to przede wszystkim Livigno (18 terminów, mediana 2 949 zł), Madonna di Campiglio (5 terminów, tylko BFC) i Dolomiti Superski (5 terminów, mediana 3 690 zł).
Czy skipass jest w cenie studenckiego wyjazdu na narty?
Prawie zawsze. Skipass ma w cenie 280 z 288 studenckich terminów, czyli 97%. Gorzej z wyżywieniem (50 terminów, 17%) i ubezpieczeniem (51 terminów, 18%), więc te pozycje zwykle doliczasz sam. Szkolenie wymienia 126 terminów, najczęściej jako płatną opcję.
Kiedy najtaniej pojechać na studencki wyjazd na narty?
Na początku albo pod koniec sezonu. Mediana w marcu to 3 018 zł, w kwietniu 2 790 zł, a w listopadzie 2 199 zł, choć to tylko 5 terminów. Luty, w którym zwykle wypada przerwa semestralna, ma medianę 3 299 zł, a grudzień z Sylwestrem 3 399 zł.
Poradnik

Czytaj dalej

Wszystkie artykuły
Wyjazdy na narty do Austrii 2026/27 — ceny, ośrodki i dojazd z Polski
·11 minKierunki

Wyjazdy na narty do Austrii 2026/27 — ceny, ośrodki i dojazd z Polski

Austria to najdroższy alpejski kierunek w naszej bazie: mediana 3 890 zł i 550 zł za noc. Sprawdzamy, skąd ta różnica, które ośrodki są najbliżej Polski i gdzie pojechać na lodowiec.

Wyjazdy na narty do Włoch 2026/27 — ceny, ośrodki i organizatorzy
·11 minKierunki

Wyjazdy na narty do Włoch 2026/27 — ceny, ośrodki i organizatorzy

Włochy to prawie 6 na 10 wyjazdów na narty w naszej bazie, a dwie trzecie z nich jedzie do Val di Sole. Pokazujemy ceny, ośrodki i organizatorów oraz to, co zostaje poza tą jedną doliną.